Dziś polecajka – książka „O tym się nie mówi” Emilie Pine. Jest to lektura, która wzbudziła we mnie dużo emocji i wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie.

Eseje są napisane w nietuzinkowy i zaskakujący sposób oraz pomimo trudnych tematów, w lekkim stylu. Tworzą one swojego rodzaju pamiętnik, w którym autorka opowiada o trudnych chwilach ze swojego życia. Porusza tematy zajścia w ciążę, gwałtu, miesiączkowania, alkoholizmu, przemocy doświadczanej przez kobiety oraz przemocy wobec siebie.

W szczególności moją uwagę przykuł rozdział dotyczący próby zajścia w ciążę. Zapewne dlatego, że poruszył temat przewijający się w moich myślach oraz opowiedział o moich największych obawach. Stanowi lustro negatywnych scenariuszy z mojej głowy. Jego lektura nie była łatwa, ale bardzo wciągająca.

Najbardziej w tej książce ujęło mnie to, że jest ona pełna intymności i szczerości. Autorka odważnie i bez ogródek opowiada o bardzo trudnych wydarzeniach ze swojego życia, przy czym nie boi się przyznać się do błędów. Bardzo łatwo odnaleźć w książce sytuacje, z którymi można się utożsamić. Zapewne z tego powodu, jest ona tak interesująca.

Myślę, że każdy, kto sięgnie po tę książkę, będzie bardzo zadowolony. Polecam każdemu tę lekturę.